Головне меню
Архів по темам


Засідання педагогічної ради «Про освітнє середовище Нової української школи як центр саморозвитку кожного учня»

На запитання «Якою має бути сучасна школа?» відповідь однозначна: не такою, як раніше. Адже змінюються технології, змінюється суспільство. І з якими проблемами стикнуться наші діти, коли виростуть, ми не можемо відповісти однозначно. Та впевнено можна сказати, що для розв’язання будь-яких проблем основним є не знання, а вміння застосовувати їх на практиці. Саме такою школою, школою компетентностей, має стати сучасна школа.

Саме тому концепцією Нової української школи одним із основних положень визначено організацію освітнього середовища, у якому перебуватимуть учні. Воно має бути динамічним, постійно змінюватися, бути орієнтованим на дитину, відповідати принципам дитиноцентризму та розвивальним потребам дитини в соціокультурному контексті.

Головне освітнє середовище має бути безпечним місцем, де діти відчуватимуть себе захищеними й де відбуватиметься більшість навчальних видів діяльності. Переглянути презентацію.

Ранкова зустріч – це запланована, структурована зустріч, яка займає важливе місце в повсякденному розкладі діяльності класу, де панує атмосфера піклування та відповідальності, аби створити позитивну атмосферу в учнівському колективі на весь навчальний день у школі. У процесі такої діяльності розвиваються соціальні та навчальні навички. Повторення позитивного досвіду сприяє розвитку доброти, емпатії, організації спільноти класу.

З метою ознайомлення педагогічного колективу з інтегрованим курсом «Я пізнаю світ» та навчальним предметом «Українська мова» був проведений майстер клас з використанням вправ у класі, який працює за проектом «Інтелект України».

Заняття характеризується позитивним змістом спілкування вчителя з учнями. На уроці реалізується здоров’язбережувальні технології, комунікативні, інтерактивні, ІК-технології, інтеграція з технологічною галуззю (викладаємо букви, «оживляємо» букви) та мистецькою (співаємо, виконуємо рухи під пісню).

Методика компетентнісного навчання «Шість цеглинок» – це практичний інструмент та дієвий засіб, який дає змогу реалізувати ігрові та діяльнісні методи навчання у початковій школі.

За допомогою гри LEGO діти стають частиною гри, повністю занурюються в процес, беруть на себе відповідальність, стають цілеспрямованими, почуваються комфортно, радісно, а головне – має можливість ініціювати діяльність і розвивати власну ідею, активно взаємодіяти з іншими учасниками гри і в такий спосіб навчатися.

Коментарі заборонено.