Головне меню
Архів по темам


«Рідна мова чиста, як роса»

Кожна епоха приносить людству свої винаходи. Найбільшим здобутком було письмо. Виникнення письма має надзвичайно важливе значення в історії будь-якого народу. Це одне з найістотніших знарядь культури, яке в просторі і часі розширює функціонування мови.

ХХІ століття – надзвичайно бурхливий час. Нещадне колесо історії крутиться з особливою швидкістю. І головне для нас, щоб людина в цій круговерті не втратила себе, своїх коренів та надбань минулих поколінь. Тому 9 листопада в Коростишівському навчально-виховному комплексі «Школа-ліцей» відбулися заходи приурочені до Дня української писемності й мови.

Для п’ятикласників пройшов мовознавчий квест «Знати українську – це модно!». Діти обійшли 7 станцій, на яких відгадували назви предметів, мовні загадки-жарти, ребуси, анаграми, морфологічні шаради, розв’язували граматичні приклади та, переставляючи цеглинки, складали нові слова. Учні із задоволенням проходили маршрутні листи і вирішували завдання швидко та правильно. 5-А та 5-В розподілили І місце, а 5-Б посів почесне ІІ.

Для семикласників відбувся мовно-літературний калейдоскоп «З рідним словом міцніє держава». Десятикласники та одинадцятикласники, які проводили захід, розповіли про виникнення української писемності. Після короткої історичної довідки свято продовжилося у формі гри-змагання. Грали 3 команди «Осінній листочок» – учні 7-А класу, «Барвиста веселка» – учні 7-Б класу та «Чисте джерело» – учні 7-В класу. У першому конкурсі діти представили театралізовані гуморески, у другому – складали із розрізаних слів прислів’я, у третьому – згадували якомога більше прізвищ поетів та письменників України, а наостанок відповідали на питання вікторини. За кожну правильну відповідь команда здобувала наклейки-квіточки, з яких складали віночок. Найбільшим та найпишнішим вийшов віночок у команди «Барвиста веселка» – І місце, «Осінній листочок» посів ІІ місце, а «Чисте джерело» відповідно ІІІ місце. Усі учасники конкурсної гри отримали сертифікати на 12 балів з української мови.

Діти залишилися задоволені цікавими заходами.

Коментарі заборонено.