Головне меню
Архів по темам


Стежками творчості Івана Франка

Важко знайти у світовій культурі людину такого безмежного творчого діапазону, як Іван Франко.

1

Він залишив нам колосальну художню й наукову спадщину, що  є не лише безсмертним історико-літературним фактом, золотим фондом культури й духовності, а й живим явищем нашого сьогодення, що впливає на формування громадсько-політичних і естетичних орієнтирів та ідеалів сучасності. Мало хто у світовій літературі може зрівнятися з ним у творчих звершеннях. Люди такого масштабу діяльності репрезентують не лише свій народ і свою епоху, а й цілу світову культуру.

У Коростишівському НВК «Школа-ліцей» з 17.10. по 22.10. було проведено предметний тиждень української мови та літератури «Стежками творчості Івана Яковича Франка».

5 2

6 4

3 76

Учні 5 – 7 класів взяли участь у виставці ілюстрацій до творів Івана Франка, яку організувала Сидоренко Г.Т.

Літературну вікторину «Я син народу, що вгору йде»  для учнів 5 – 11 класів підготувала Величко Н.Ю.

Восьмикласники під керівництвом Потаніної І.А. оформили творчі проекти «Іван Франко і сьогодення».

Літературно-музична композиція «Ніжний лірик і відважний бунтівник Іван Франко»,  підготовлена та проведена Позняковою Ю.В. для учнів 9-11 класів,  розкрила слухачам  потаємну та сокровенну частину життя великого каменяра. «Поезію творить любов, а не злоба», — наголошує Дмитро Павличко.

8

Любов стояла і стоїть біля витоків життя, стверджує в людині людське, вивищує нас перед злом. Любов робить людину кращою, зігріває її теплом, дає наснагу для діяльності, творчості. «Тричі мені являлася любов, — зізнається поет. — тричі у її руці від раю ключ держала», і тричі поет утрачав надію на щастя. Нерозділені кохання залишали по собі «невтишиму тоску», засипали зів’ялим листям сподівання: «Замерзли в серці мрії молодечі, ілюзії криниця пересохла».

10

Смуток за навіки втраченим коханням став поштовхом  для написання збірки «Зів’яле листя», зміст якої  розкривали учні 10-11 класів. Звучали пісні на слова І. Франка, вірші великого лірика. А велике почуття намагалися передати учні 10-А класу  за допомогою монологів та інсценізацій.

Упевнені, що все побачене, сприйняте в залі, допоможе краще зрозуміти велич і трагізм постаті Франка, знайде відгук у серцях, зачепить найчутливіші струни  душі, ще раз переконає у великій силі кохання, примусить задуматися над тим, що треба дорожити цим почуттям, берегти його, не дати йому згаснути і, коли треба, боротися за своє щастя.

Коментарі заборонено.