Головне меню
Архів по темам


Поради батькам

Шановні батьки!

Ваш син або донька 5 днів на тиждень перебуває у ліцеї. Але тут він знаходиться  7 – 9 годин, інший час він перебуває у транспорті, вдома, у друзів і ще десь, можливо. Адміністрація НВК сподівається, що Ви щоденно знаєте, де і з ким поза ліцеєм зустрічається Ваша дитина, з ким спілкується телефоном або через Інтернет. Хто її друзі?

Підлітки, що вчаться у школі – ліцеї особливо у 7 – 9 класах переживають складний період становлення особистості: надто вразливі, з підвищеним почуттям власної гідності. Ви, шановні батьки, повинні допомогти школі – ліцею, а школа – ліцей допоможе Вашій сім’ї. Для цього Вам потрібно,  по- перше, встановити постійний прямий зв’язок з класним керівником Вашого класу та практичним психологом; по – друге, уважно прочитати даний проспект і перевірити, чи все, що в ньому написано, добре розуміє і виконує Ваш син, або донька; і по – третє, спробувати поводити себе так, щоб стати найпершим порадником Вашій дитині.

Уважно переглядайте щоденники своєї дитини, звіти успішності. Нагадуємо, що домашні завдання задаються кожного дня.

Своєчасно відправляйте учня до школи – ліцею  вранці, бо кожне запізнення «вибиває» його з нормативного режиму.

Стежте, щоб учень був належно одягнений та не брав із собою зайвих речей. ПАМЯТАЙТЕ! За втрату або викрадення цінних речей, які не стосуються навчально – виховного процесу адміністрація та працівники НВК відповідальності не несуть.

Якщо Ви вирішили за станом здоров’я на 1-2 дні залишити дитину вдома, то обов’язково повідомте класного керівника, а потім передайте учнем довідку встановленого зразка.

Ми вважаємо, що Ви повинні знаходити час і не пропускати батьківських зборів – це всього 3-4 рази на рік. Класний керівник та Ваш представник у Раді школи – ліцею завжди може заздалегідь  запросити на ці збори будь-яких учителів, адміністрацію. Будемо раді, якщо Ви відвідаєте  також наші свята, які відбуваються протягом року, особливо «Свято 1 вересня», «Посвята в ліцеїсти», «Останній дзвоник», «День здоров’я» та ін. Двічі на рік школа – ліцей проводить дні  «Відкритих дверей», коли батьки можуть відвідати будь-який урок за розкладом.

Школа – ліцей буде вдячна Вам, батьки, якщо Ви допоможете класному керівнику естетично оформити клас, де вчиться Ваш син або дочка, візьмете участь у відвіданні театру або екскурсії.

Адміністрація пропонує у всіх випадках, коли Ви чимось серйозно стурбовані, завітати до нас для особистої зустрічі з класним керівником, учителем, заступником директора, директором, практичним психологом, соціальним педагогом. Ми впевнені, що у переважній більшості випадків ми знайдемо разом правильні рішення.

  1. Зовнішній вигляд

Школа – ліцей звертається до Вас, шановні батьки, з проханням  постійно контролювати виконання вимог до зовнішнього вигляду. Ці вимоги поширені в усіх елітних європейських школах і співпадають з державною політикою України у цьому питанні. Крім того дані вимоги допомагають правильному вихованню ділової культури та зменшують відповідні видатки батьків.

Щоденний діловий одяг для занять (хлопці)

 Піджак та брюки  (не джинси)

 Однотонна сорочка

 Краватка

 Туфлі (не кросівки)

Зміни, які допускаються взимку  при низькій температурі:

 Светр.

Зміни, які допускаються влітку  при високій температурі:

 Сорочка з коротким рукавом (не футболка) без піджака

 Літні відкриті туфлі

Щоденний діловий одяг для занять (дівчата)

 Жакет та спідниця (без розрізів та «розумної» довжини)

 Однотонна блуза світлого кольору (не футболка або майка)

 Однотонні брюки (не джинси) стриманого кольору

 Туфлі (без каблука, або невисокий каблук, платформа помірної висоти, не кросівки)

Зміни, які допускаються взимку  при низькій температурі:

 Светр.

Зміни, які допускаються влітку  при високій температурі:

 Блуза з коротким рукавом (не футболка) без жакета

 Літні відкриті туфлі

Одяг для заняття фізичною культурою

 Спортивний костюм

 Футболка

 Кросівки або кеди

Речі, які рекомендується знімати на заняттях фізичною культурою:

– каблучки;

– сережки;

– ланцюжки.

Дівчатам не дозволяється:

 фарбувати волосся, мати довгі нігті або вкривати їх лаком контрастного кольору; використовувати надмірні дорогоцінності; накладати яскравий макіяж на обличчя;робити пірсінг на обличчі.

Хлопцям не дозволяється:

 мати неохайне довге волосся або фарбувати його; використовувати будь – які прикраси; робити пірсінг на обличчі

  1. Рейтингова система

З метою підвищення зацікавленості ліцеїстів у навчанні , участі в олімпіадному та науково-дослідницькому русі, в культурно – спортивному житті класу та ліцею, громадської активності пропонується наступна рейтингова система, яка складається з чотирьох компонентів:

  1. Академічний компонент.
  2. Науковий компонент.
  3. Творчий компонент.
  4. Морально – етичний компонент.

Академічний компонент визначається класним керівником як середнє арифметичне підсумкових оцінок з навчальних предметів на кінець І семестру або навчального року.

Науковий компонент визначається заступником директора з навчально-виховної роботи відповідно до досягнутих результатів в предметному олімпіадному русі, турнірах, конкурсах МАН, наукових конференціях.

Місце

Рівень етапу

І ІІ ІІІ
Ліцейний 0,1
Районний 0,4 0,3 0,2
Обласний 0,7 0,6 0,5
Всеукраїнський 1,0 0,9 0,8

У випадках, коли ліцеїст досяг певних результатів з різних предметів або у різних секціях МАН, то призові рейтингові бали додаються..

Творчий компонент передбачає життєву активність ліцеїста,  його  плідну  роботу  на  терені   громадськості, художньої та інших видів творчої діяльності і визначається заступником директора з виховної роботи за відповідний внесок у підготовку та проведення  кожного окремого заходу, спортивних змагань та проявленої громадської активності. Сума рейтингових балів  в одного ліцеїста за кожен семестр не може перевищувати 0,25 і 0,5 за рік.

Кожен класний керівник має окремий 1 бал, який може розділити в кінці семестру (року) на свій розсуд, в залежності від внеску кожного ліцеїста в роботу класу, при цьому класний керівник повинен повідомити про надання окремим ліцеїстам додаткових балів заздалегідь (не пізніше  ніж за тиждень до підведення всіх інших складових рейтингу).

Морально-етичний компонент враховує виконання ліцеїстом правил поведінки. За порушення тих чи інших положень від рейтингу ліцеїстів віднімаються рейтингові бали згідно  таблиці 2.

Право віднімати рейтингові бали має адміністрація за представленням учителя, класного керівника.

У випадку, якщо сумарна  кількість балів, яку треба відняти  перевищує 2 бали, то розгляд питання про поведінку даного ліцеїста  виноситься на Раду навчально-виховного комплексу.

Таблиця 2. Перелік порушень, за які знімаються рейтингові бали.

Назва порушення Кількість балів (за кожен випадок)

Спізнення до ліцею на час класного керівника              0,005

Порушення навчального процесу                                      0,01

Паління                                                                                      0,1

Застосування ненормативної лексики                               0,5

Пропуск уроків без поважної причини                              0,2

Пропуск робочого дня без поважної причини                 0,5

Порушення вимог до зовнішнього вигляду                      0,1

Ініціатор конфлікту                                                                0,5

Результати з усіх компонентів визначаються після завершення першого семестру та навчального року, загальна сума балів і визначає рейтинг ліцеїста.

  1. Правила ліцейної поведінки та наслідки  їх порушення

Ліцей інформаційних технологій цінує свою репутацію серед батьків, учнів та освітян, тому вимагає виконання правил, що наведені нижче:

1) Ліцеїст зобов’язаним носити діловий одяг для занять, виконувати всі інші вимоги до зовнішнього вигляду, що наведені у розділі 2.

2) Батьки повинні оперативно (телефоном, заявою або особисто) інформувати ліцей про причини відсутності учня; відсутність ліцеїста не вважається прогулом за наявності медичної довідки, або заяви батьків.

3) Паління цигарок категорично заборонено на території ліцею.

4) Будь-які напої із вмістом алкоголю заборонені для вживання в ліцеї, так само заборонено поява в ліцеї ліцеїста , який вживав алкогольні напої.

5) Вживання жувальної гумки, цукерок інших продуктів харчування під час уроку заборонено.

6) На уроках заборонено використання пейджерів, плеєрів, приймачів, мобільних телефонів.

7) Вживання нецензурних виразів є грубим порушенням дисципліни. Ввічливість, стриманість, доброзичливість є нормою поведінки ліцеїста.

8) Крадіжки особистого або ліцейного майна не сумісні зі статусом ліцеїста.

9) Учні повинні своєчасно приходити на час класного керівника, уроки, призначені ліцейні та класні заходи.

11) Сміття слід викидати тільки у спеціально відведеному місці, у корзини. За виконання цього правила відповідають самі ліцеїсти та черговий клас.

12) Учні відповідають за книжки, отримані у бібліотеці та обладнання яке використовується на уроках. Втрата або псування майна закладу з боку учнів компенсуються їх батьками.

13) Непокора вчителям, адміністрації ліцею, необґрунтована відмова відповідати на уроці, відмова заповнювати щоденник або надати його вчителю для виставлення оцінки з грубим порушенням лілейного етикет.

14) Ліцеїсти повинні своєчасно виконувати домашні завдання. Пропуски уроків з будь – яких причин не є підставою для невиконання домашнього завдання.

ПОРУШЕННЯ ЛІЦЕЇСТОМ  ВИЩЕЗАЗНАЧЕНИХ  ПРАВИЛ ПЕРЕДБАЧАЄ :

1) Усне зауваження працівника ліцею.

2) Письмове повідомлення учителя, класного керівника у щоденнику, або телефонна розмова з батьками щодо поведінки, ставлення до навчання, якості виконання домашніх завдань.

2) Написання учнем пояснювальної записки на ім’я директора для прийняття адміністративного рішення та залучення матеріалів до особової справи учнів.

3) Письмове повідомлення директора батькам учня про порушення та прийняті міри.

4) Винесення догани учневі у наказі по ліцею.

5) Призначення учневі додаткового чергування по класу чи ліцею.

7) Тимчасове відбирання у ліцеїстів мобільних телефонів, інших електронних приладів, які він використовує під час уроків, з подальшою передачею батькам учнів.

8) Виклик батьків до ліцею на співбесіду з класним керівником, заступником директора, директором.

9) Не допускати учня до уроків( до вирішення питань з батьками про причини його відсутності на уроках, при відсутності первинного медичного огляду та допуску до контактів з іншими учнями, приведення учня до належного зовнішнього вигляду, для розслідування грубого порушення дисципліни).

10) Розгляд порушень на засіданні Ради школи – ліцею.

11) Встановлення директорського контролю за ліцеїстом з встановленням випробувального терміну.

12) Відрахування учня з ліцею.

Примітка:

6) Дані правила докладно доводяться класним керівником до відома ліцеїстів на початку кожного навчального рок;

7) Батьки учнів особисто ознайомлюються з правилами поведінки для належної співпраці з ліцеєм (під розпис)